Pečená mrkev, perlová cibule a divoké houby s tarragonem

Recept s laskavým svolením Govind Armstrong.
Zvládnutí jednoduchých technik vaření, jako je vysokoteplotní pražení, otevírá svět možností stravování. Tato pražená zelenina je neodolatelná.

Výnosy:

10

Složení
1 1/2 lb.
perleťová cibule
2
bag baby baby mrkev
16
velké tymiánové větve
2 polévková lžíce.
extra panenský olivový olej
1 1/4 lžičky.
kóšer sůl
3/4 lžičky.
Čerstvě mletý pepř
8 uncí.
smíšené divoké houby (cremini, shiitake a ústřice)
2 polévková lžíce.
máslo
1/2 c.
kuřecí vývar
2 polévková lžíce.
sherry ocet
2 polévková lžíce.
hrubě nakrájené listy čerstvého estragonu
Pokyny
  1. Přineste velkou hrnci slané vody do varu; přidat cibule. Blanch 2 minuty; vypusťte do cedníku a nechte vychladnout. Ořízněte stopky a konce kořenů a potom vyskočte z cibulí cibuli.
  2. Předehřejte troubu na 450 stupňů. Cibuli a mrkvu položte na samostatný plech s boky. Do každého listu přidejte 8 tymiánových větviček, 1 lžíce olivového oleje, 1/2 lžičky soli a 1/4 čajové lžičky pepře; házet, dokud se zelenina nerozsvítí rovnoměrně. Pečeme 25 minut, házíme zeleninu několikrát, dokud není lehce karamelizovaná a lehce jemná; chladný.
  3. Štíhlé houby; odstranit stonky z hub shiitake a uzávěry řezu; plátky ústřice hub. Ve velké, hluboké pánvi nad vysokým ohřátím roztíráme máslo a slané houby, dokud nejíme, asi 4 minuty. Přidejte praženou cibuli, mrkev, vývar a ocot. Kuchařka hodí zeleninu velkou lžičkou, až se vývar a ocot odpaří a zelenina se zahřeje, 3 až 4 minuty. Přidejte estragon a zbývající 1/4 čajové lžičky soli a 1/4 čajové lžičky pepře; přehazovat.

Z The Oprah Magazine Cookbook

Shimon a Tammar