Těstovinová pěna s krevní oranžovou želé

Jednotlivé ramekiny naplněné krémovým tvarohovým koláčem s pomerančovým řezem a krémově oranžovou gelou zajišťují úžasnou prezentaci, ale nejsou složité a můžete je vyrobit až 3 dny před podáváním.

Výnosy:

6

Složení
Pěna
2 c.
Smetana
16 oz.
tavený sýr
C.
cukrářský cukr
1 lžička.
citronová šťáva
1 lžička.
vanilkový extrakt
1/2 lžičky.
sůl
Gelée
1/2 c.
krve pomerančový džus nebo pomerančový džus bez buničiny
1 lžička.
neochucená želatina
2 lžičky.
cukr
1
malá krev oranžová
Pokyny
  1. Ve střední misce rozmělňte těžký krém, dokud se nevytvoří tuhé špičky, pak zakryjte a nechte ochladit. V misce elektrického mixéru vybaveného pádlovým nástavcem porazte smetanový sýr a cukrářský cukr až do kombinace. Přidejte citrónovou šťávu, vanilku a sůl a pokračujte v tlumení, dokud nebude světlo a načechraný. Pomocí gumové špachtle sklopte 1/3 šlehačky. Sklopte zbývající šlehačkou a zajistěte, aby do něj vkládala vzduch při skládání. Vyplňte sáček na pečivo nebo opakovaně uzavíratelný plastový sáček s velkým kulatým hrotem (Wilton Round Tip # 1a) s pěnou a potrubím ve stejném množství do každé ze šesti ramekinů. Zakryjte plastovým obalem a ochlaďte nejméně 1 hodinu.
  2. Mezitím připravte gelu. Nalijte polovinu pomerančového džusu do malé misky. Posypeme práškovou želatinou a necháme sedět asi 5 minut, občas mícháme. Mezitím spojte zbývající džus a cukr v hrnci a přivedete k varu. Přidejte do ní želatinovou směs a promíchejte gumovou stěrkou až do úplného rozpuštění. Odstraňte z tepla.
  3. Na každou chlazenou pěnu přidejte krémově oranžovou řezu. Jakmile umístíte oranžové plátky na chlazenou pěnu, nalijte směs želé na okraj ramekiny. Všimněte si, že směs gelée by neměla být vroucí, když jej nalijte nahoře, ale neměli byste ji úplně ochlazovat, nebo by to mělo být nastaveno ještě před tím, než ji vylijete.
  4. Chlazte nejméně 1 nebo 2 hodiny před podáním, nebo zakryjte plastovým obalem a nechte 2 až 3 dny v chladničce. Když je připraveno sloužit, ozdobte ramekiny s rickrack, uspořádat na obdélníkové podnos lemované bílým pískováním cukru, a umístit na stůl.

    Ze sladkých vzorků: Pečte, Craft It, Styl to od Amy Atlasové. Copyright © 2012 Amy Atlas a The Stonesong Press, LLC. Vydal Hyperion. K dispozici jsou všude tam, kde jsou knihy prodávány. Všechna práva vyhrazena.

    Hledáte další nápady na dezerty? Podívejte se na naše domácí čokoládové cookie recepty, jablkový koláč recepty, a recepty na čokoládové dorty.

obraz

Johnny Miller